top of page
Search
  • Writer's picture ענת לוינסקי

כוונות לשנה החדשה וקריאה לכל מי שמוכנה לרדת מהגדר

הימים האלה שבין ראש השנה ליום כיפור, הם ימים טובים לחשבון נפש, לבירור של כל אחד עם עצמו וכל אחת עם עצמה, מה חשוב לנו, עבור מה אנו מבקשים לעצמנו עוד שנת חיים על פני האדמה.

על פי המסורת היהודית, אלו הימים בהם מתכנס בית דין של מעלה ומחליט מי יזכו בעוד שנת חיים. אבל גם ללא דתיים שבינינו, החגים, מעבר לחופש שמגיע עימם, והמפגשים המשפחתיים המשמחים יותר או פחות, זו הזדמנות לעצור לרגע ולחשוב. כבר כמה שנים טובות שיחד עם החברים שלי אנחנו מתכנסים מדי שנה, לסדר בית הדין, טקס שמשמעותו היא בדיוק זו- תמיכה בדיוק ובחידוד של הכוונה של כל אחד ואחת מאיתנו לשנה הקרובה. למה? כי כששמים כוונה ברורה יש סיכוי גבוה יותר להפוך את השנה הזו למשמעותית. כי כשהכוונה מנוסחת בבהירות ותלויה לנו מול העיניים כל השנה (שלי תמיד ניצבת מולי על המקרר ואני רואה אותה בכל פעם שאני שוטפת כלים), גם ברגעים של קושי או של שכחה, היא מזכירה לי את הדברים שבאמת חשובים לי.

בשנה שעברה, רגע לפני לידתה של גאיה, זו הייתה הכוונה שלי-

להיות אמא טובה וקשובה לפיצקית, תוך שאני טובה וקשובה לעצמי ולכל חלקיי ובמקביל להישאר מחוברת ולתת מקום לעשייה והגשמה יצירתית ומפרנסת ולאישה החושנית והמהממת שאני, ולהרפות פעם אחר פעם מהלחץ והדאגה, לחזור לנשום, לסמוך ולפעול בצורה מיטיבה.

בסיומה של השנה הזו, בה הפכתי לאמא, בה ויתרתי על פרנסתי כשכירה והפכתי לעצמאית במשרה מלאה, אני יכולה להגיד שהצלחתי.

ומה הכוונות שלי לשנה הבאה?

בגדול אותו הדבר וגם- לטפל באהבה ובאופן עקבי בגוף שלי- על ידי הקפדה על תזונה בריאה, טיפול גוף מדי חודש ותרגול גופני קבוע. לחזור פעם אחר פעם לנשום ולהבין עמוק בתוכי שאני שמורה ובטוחה וכך גם גאיה, וששפע הוא אפשרי וזמין עבורי בכל רגע. ולשים לב כאשר אני פועלת מתוך כיווץ או פחד, לעצור, לנשום ולחזור לפעול מתוך שמחה ורווחה פנימית.

ואתם? מה הכוונות שלכם/ן לשנה הקרובה? איזה תזכורות תליתם אתם לעצמכם על המקרר?

בתוך מסע החיים שלי פעם אחר פעם אני לומדת ענווה- את השיעור על כך שהדברים אינם בשליטתי המוחלטת. ובמקביל אני לומדת כמה כוח יש לכוונה ולעשייה כשהיא נעשית באופן עקבי וכשהיא מיטיבה ומחוברת. בתוך מסע החיים שלי אני בוחרת לשים את הדגש על הדברים שאני יכולה לעשות ולשנות, ובמקביל להרפות ככל שאני יכולה, ולסמוך ולהאמין שהיקום יעשה את שלו בדרכים נסתרות.

מתוך המקום הזה בדיוק אני מזמינה נשים לחבור אלי ולעשות איתי דרך, בתהליכים של אמא'לה יד ביד ובקבוצות. נשים שמרגישות שהשנה הקרובה היא הזמן שלהן לעשות את מה שהן יכולות כדי לקבל בהירות לגבי המציאות ומה נכון להן לעשות בתוכה, ולהתקדם לעבר האמהות. נשים שרוצות לעשות את הדרך כשהן נושמות, נתמכות, אהובות מבפנים ובמחוץ. יש עוד כמה מקומות אחרונים לתהליכים אישיים של אמאלה יד ביד באוקטובר ונובמבר. אם זה הזמן שלך או של של מישהי שאת מכירה, דברו איתי.

** מה זה אמא'לה יד ביד?

אמאלה יד ביד היא תהליך ממוקד של ארבעה מפגשים אישיים שיתנו לך את כל מה שאת צריכה כדי לצאת לדרך שלך לעבר האמהות באופן הכי מיטיב שאפשר.

התהליך כולל מיקוד, הכלה, ידע והכוונה פרקטית, וגם תמיכה ומקום לרגש ולדברים שעולים.

זה פורמט שמתאים במיוחד לנשים בתחילת הדרך שלהן, כאלה הנמצאות בשלב הראשוני של מחשבה על אמהות יחידנית/אלטרנטיבית/הקפאת ביציות ועוברים אבל מתקשות לעשות צעדים במציאות.

מדובר בתהליך ולא במפגש בודד על מנת לתת מענה ותמיכה טובים לכל הרבדים של התהליך- פרקטיים, רפואיים, בירוקרטיים, פיזיים ורגשיים.

רוצה לדעת עוד או מוכנה לצאת לדרך- דברי איתי עכשיו 050-9020403 ענת שתהייה לכולנו שנה מבורכת. שכל מי שרוצה להפוך לאמא תזכה בכך השנה שנעיז לעשות, נסכים להתמסר, ונזכור שהכל אבל הכל אפשרי בכל רגע.


44 views0 comments

Comentarios


bottom of page