top of page
Search
  • Writer's picture ענת לוינסקי

כוחה של הכרת תודה: איך תרגול של הודיות יכול לתמוך בך במסע הפוריות שלך

טיפולי פוריות יכולים להיות מאתגרים ומטלטלים מאוד, במיוחד כשהם מתארכים. השילוב בין הבדיקות הרפואיות, הזרקת ההורמונים לרכבת ההרים הרגשית, חוסר הוודאות, ופעמים רבות גם חוסר ההבנה של אחרים לגבי התהליך ורגישותו, גורם לנשים רבות להתכנס בתוך עצמן ולחוות רגשות קשים של לבדות ודכדוך. במאמר הנוכחי אני רוצה להציע לך כלי אחד, פשוט ועוצמתי שיכול לעזור לך בתהליך שלך- הודיות. הוקרת תודה, או הודיות, היא פרקטיקה המתרכזת בדברים הטובים בחיים. קל לנו לתרגל אותה כשטוב, אבל חשוב עוד יותר לתרגל אותה כשאנו בתקופות מאתגרות וקשות. הטיפוח של תחושת הוקרת התודה, יכול לאפשר לנו, וזה גם הוכח מחקרית, להסיט את הפוקוס שלנו מהקשיים של טיפולי הפוריות, ובמקומם להתמקד בהיבטים החיוביים של המסע. תרגיל פשוט אחד שיוכל לעזור לך לעשות זאת הוא להגיד תודה לדבר אחד הקשור במסע הפוריות שלך.

כדי לעשות זאת קחי מספר דקות בכל יום כדי לחשוב על דבר אחד שקשור למסע הפוריות שלך שאת מודה עליו. זה יכול להיות כל דבר- מילה טובה או מבט מבין של חבר/ה, או של מישהו מהצוות הרפואי, תוצאה משמחת של בדיקה, או זה שעברת עוד שלב, ועשית עוד צעד למרות הקושי והאתגרים. אם קשה לך למצוא דבר להודות עליו שקשור לתהליך, מצאי משהו טוב אחר- קטן ככל שאפשר. בית לגור בו, מיטה נוחה לצנוח אליה בסוף יום מתיש, בריאותו של הגוף, או עבודה שמפרנסת אותך. מה שזה לא יהיה, קחי רגע להיות עם התודה הזו- כתבי אותה במחברת או אמרי אותה לעצמך, רצוי בקול רם :) את יכולה גם למצוא פרטנרית איתה אפשר לשתף בתודה שלנו בסוף כל יום. זו לא חייבת להיות החברה הכי טובה שלך, זו יכולה להיות אפילו מישהי שאת לא מכירה מהאינטרנט, שנמצאת עכשיו גם היא במסע שלה, ושכל הקשר ביניכן יסתכם (לפחות בהתחלה) בשליחת התודה היומית זו לזו מדי ערב. ואם עדיין לא השתכנעת, ריכזתי לך כאן מספר סיבות שבזכותן הודיות יכולות להיות יעילות במיוחד במהלך טיפולי פוריות:

- תרגול של הוקרת תודה עוזר להתמקד בחיובי. טיפולי פוריות הם מאתגרים ומציפים רגשית, אבל התמקדות בדברים חיוביים יכולה לעזור לך להישאר יציבה ובמרכז שלך. על ידי תרגול יומי של הודיה, את יכולה להזכיר לעצמך את הדברים הטובים בחייך, שנוכחים גם בתוך כל האתגרים.


- תרגול של הוקרת תודה יתרום לשיפור את מצב הרוח שלך. מחקרים מראים שתרגול של הוקרת תודה משפיע לטובה על מצב הרוח והתחושה הכללית. על ידי טיפוח הוקרת תודה בתוכנו, לאט לאט תרגישי מסוגלת יותר להתמודד עם הטלטלות הרגשיות שהטיפולים מביאים איתם.


- תרגול של הוקרת תודה יעזור לך להרגיש יותר מחוברת לעצמך ולאחרים. תרגול מתמשך של הוקרת תודה לעצמך, לאנשים סביבך, לגופך, ולדברים בחייך שתומכים בך, יגרום לך עם הזמן להרגיש יותר קרובה ומחוברת לכל אלו. תחושת החיבור הזו תאזן את תחושת הבידוד והלבדות שמאפיינות נטופלות פוריות הרב פעמים, ותאפשר לך להרגיש ולהיפתח יותר לתמיכה במהלך מסע הפוריות שלך.


- תרגול של הוקרת תודה יעזור לך למצוא משמעות בחוויה. טיפולי פוריות הם קשיפ, אבל על ידי התמקדות בהיבטים החיוביים של התהליך, תוכלי למצוא וליצור משמעות שתחזק אותך. על ידי תרגול של הוקרת תודה לגדילה שלך, לעמידה שלך באתגרים שהדרך מפגישה אותך איתם, למחוייבות שלך לעצמך ולרצון שלך באימהות, וליכולת שלך להמשיך וללכת בדרך למרות האתגרים, ישנה עם הזמן את הפרספקטיבה שלך ויעזור לך למצוא משמעות בעצם התהליך.אז אחרי שכתבתי לך את כל זה, ובמקביל לזה שאני מאחלת שממש ממש בקרוב תגידי תודה על בטא חיובית, ודופק, והריון בריא, ותינוק/ת מתוקים, אני רוצה לעודד אותך מעומק ליבי לנסות ולהכניס לחייך תרגול יומי של הוקרת תודה כבר עכשיו.


הכיני לך מחברת, או פתחי קבוצת ווטסאפ עם עצמך או עם חברה שרוצה גם היא להתחיל ולהכניס הוקרת תודה לחייה, בין אם גם היא בטיפולים או בלי קשר,

ופשוט התחילי.

מדי ערב, לפני השינה, קחי לך רגע לחשוב, להרגיש ואז גם לכתוב את התודה שלך.

וככל שתעשי זאת יותר, ההשפעה המיטיבה רק תגדל.


אשמח מאוד אם תרצי לשתף אותי בחוויה שלך

אם זה מרגיש לך כמו משהו שאפשרי עבורך

אם התחלת לתרגל ואיך זה מרגיש

או איך זה הרגיש לך בעבר כשתרגלת הודייה.


מאחלת לך ולכולנו סופ"ש נעים ועם הרבה דברים קטנים וגדולים להודות עליהם


ענת מעוניינת בתמיכה נוספת? מוזמנת לתהליך ליווי אישי בדרך לאימהות. כל הפרטים - כאן וגם להצטרף למפגש הקרוב של קפה אימהות המיועד לנשים בדרך לאימהות. כל הפרטים- כאן50 views0 comments

Comentarii


bottom of page