top of page
Search
  • Writer's picture ענת לוינסקי

לא לפחד מהפחד

היי יקרה, אני רוצה לקחת רגע ולשתף אותך באחד העוגנים המשמעותיים ביותר שיש לי בחיי.עוגן בצורת משפט, שאיפשר לי פעם אחר פעם לקום אחרי שנפלתי, לחזור ולהאמין אחרי שנשברתי, ולהגשים הרבה מאוד דברים בחיי- אימהות, זוגיות, יציבות כלכלית ועוד כמה. המשפט הזה שתלוי לי מעל שולחן העבודה שלי הוא "לא לפחד מהפחד" משפט קטן שטומן בתוכו עולם ומלואו.

ואני יכולה גם לשתף אותך שכמעט בכל אחת מהפגישות שלי עם נשים בקליניקה- במחשבות על האימהות, בבחירות הראשוניות, בטיפולים, בהריון, לקראת הלידה וגם כאימהות, גם קולו של הפחד מרים את ראשו... (ואני כותבת "כמעט בכל פגישה" רק ליתר בטחון ולמרות שנראה לי שהפחד עולה בכל פגישה עם כל אישה בכל שלב...) פחד גדול מאם זה יצליח, ובמקביל אליו, פחד גדול לא פחות, ממה חלילה אם לא... פחד מטיפולי הפוריות מהלבד מאובדן החופש מלקחת בחירות כל כך גדולות ממי יהיה איתי בכל זה ממה אם חלילה יקרה לי משהו, או לתינוקי ועוד, ועוד... ומה שפעם אחר פעם אני עושה עם נשים זה להחזיק יחד את הפחד  לשמוע אותו  לנשום איתו (במקום האוטומט של עצירת הנשימה, ההתכווצות, וההתרחקות)  לחבק אות ולהסתקרן לגבי המתנה שהוא רוצה להביא לנו  ולעשות לו מקום, ובמקביל אליו גם לרצון, למשאבים, לחזון, ולדברים, אפילו קטנים, אפילו פצפוניים ממש, שכן אפשר כבר עכשיו לעשות...

וזה בדיוק העניין - הפחד לא סותר את האומץ. הוא חלק בלתי נפרד ממנו.

אז איך אנחנו מתמודדות עם הפחד הזה? הנה כלי קטן שאתן יכולות ליישם כבר עכשיו:

כשהפחד מציף, עצרי לרגע. קחי נשימה עמוקה, והניחי יד על הלב.   אמרי לעצמך בקול:   אני מפחדת, וזה בסדר.   הפחד הזה מראה לי כמה אני רוצה את זה.   אני חזקה מספיק להתמודד עם מה שיבוא   (ואת שלושת המשפטים האלה, במילים האלו או במילים שלך, שימי לך על המקרר. הזכירי לך אותם מדי יום).   זכרו: הפחד הוא סימן שאנחנו צועדות לעבר משהו משמעותי. הוא מעיד על כמה אנחנו רוצות, כמה אכפת לנו.  הוא מרגיש לפעמים כאילו הוא ימוטט אותנו, כאילו הוא חומה בלתי עבירה ולא דלת, אבל האמת היא, שהפחד נמצא בדיוק היכן שנמצאים החיים, ונמצאות כמיהותיו של הלב המתוק שלנו.   ושהדברים מהן אנחנו כל כך מפחדות הם בדיוק בדיוק אותם הדברים שעבורם שווה לחיות.  הורות, זוגיות, יחסים טובים, הגשמה אישית ומקצועית  אלו הם בדיוק הדברים שמעניקים לנו משמעות וחיים עשירים ומלאים.

כל אישה שהפכה לאם עברה רגעי פחד, כל אמא חווה פחד כחלק מהאימהות. וכל אחת מאיתנו - כן, גם את שקוראת עכשיו - חזקה מספיק כדי להתגבר עליהם.

בקליניקה שלי, אני רואה את הניצחונות הקטנים והגדולים הללו כל יום. אני רואה נשים שמתגברות על הפחד, צעד אחר צעד, ומגשימות את החלום שלהן.  זה לא תמיד קל, זה לא תמיד מהיר, אבל הדרך מתגלה למי שמסכימה ללכת בה, יד ביד עם הרצון, וגם עם הפחד שהוא חלק מהעניין.

אם את מרגישה שאת זקוקה לתמיכה בדרך הזו - אני כאן בשבילך.    בתהליכי הליווי האישיים איתי יחד נעשה מקום לפחדים וגם נצעד מעבר להם, אל עבר ההגשמה והשמחה. אלווה אותך בהקשבה, בתמיכה, באמונה, ואנגיש לך את המידע הרלוונטי לשלב בו את נמצאת, בתחילת הדרך, בבחירת בנק זרע, ורופא, בתהליכי פוריות, במסע להורות יחידנית, ובחייך כאמא.

מוזמנת ליצור קשר ולהתחיל את המסע שלך. יחד, נהפוך את הפחד לכוח מניע ומדייק בדרך להגשמת החלום שלך.   באהבה רבה   ענת  ענת לוינסקי - אמא'לה- איתך בדרך לשימור פוריות ולאימהות יחידנית  מאמנת אישית בשיטת סאטיה, מלווה נשים בהתלבטות לגבי ההורות והדרך להגשמתה, בדרך לאימהות, וכאימהות5 views0 comments

Comments


bottom of page