top of page
Search
  • Writer's picture ענת לוינסקי

להזמין את הנשמה של הילדים העתידיים שלנו

לוקחת רגע כדי לשתף אתכם בקטע שהקראתי שלשום בערב למעגל הנשים שהתכנס אצלי בסלון- מעגל נשים בדרך לאימהות. (ואם גם אתן בדרך דעו לכן שזה קורה אחת לחודש ואתן מאוד מוזמנות להצטרף למפגש הקרוב- כל הפרטים תחת לשונית "איך אני יכולה לעזור")

הקטע הוא קטע של מורה רוחנית אפריקאית שאני מאוד אוהבת, סובונפו סומה, שהשאירה אחריה הרבה ידע וטקסים הנוגעים לפוריות, להריון וללידה.

** סובונפו סומה- Welcoming spirit home

במזרח אפריקה מתגורר שבט בו תאריך הלידה של הילד אינו נקבע על פי היום של לידתו הפיזית ואף לא לפי יום עיבורו. בשבט הזה יום ההולדת נחגג על פי הפעם הראשונה שבה עולה הילד בתודעתה של האם.

האם, יושבת ומקשיבה עד שהיא שומעת את שירו של הילד שהיא מקווה ללדת.

ברגע ששמעה אותו היא חוזרת לכפר ומלמדת את האב לשיר את השיר כדי שיוכלו לשיר אותו יחד.

לאחר שהילד נוצר היא שרה את השיר לתינוק שברחמה. אחר כך היא מלמדת את השיר גם את הזקנות ואת המיילדת של הכפר, כך שתוך כדי הצירים וברגע המופלא של הלידה עצמה, הילד מתקבל לצלילי שירו.

אחרי הלידה לומד כל הכפר את השיר של החבר החדש ושר אותו לילד כאשר הוא זקוק לתמיכה, נופל או נפצע. את השיר שרים גם בעת ניצחון ובטקסי חניכה.

הוא הופך חלק מטקס הנישואין של הילד שגדל, ובסוף חייו, אהוביו יתאספו סביב ערש מותו וישירו לו את השיר בפעם האחרונה.

**

בתור מי שהיתה בקשר עם הנשמה של גאיה, הבת שלי, הרבה לפני שנולדה ושהייתי בהריון איתה, ולמעשה עוד הרבה לפני שידעתי בכלל באיזו דרך אבחר- האם בהורות משותפת, או יחידנית, האם בתרומה מחבר, או מקשר חדש ואוהב שייתגשם בחיי... אני מאוד מאוד מתחברת למילים הללו.

הידיעה שיש נשמה שכבר בחרה בי לאמא שלה ליוותה אותי לאורך המסע שלי ,בחיפוש אחר הדרך והפרטנר ובטיפולי הפוריות, ונתנה לי כוחות עצומים.

כל כך הרבה פעמים אני חושבת שאם כל אישה בטיפולים היתה יודעת שיש שם מישהו/מישהי מתוקים שמחכים לה, כמה הרבה יותר קל היה לנו לעבור את הדרך הזו עם כל מה שהיא מביאה.

אז משתפת גם אתכן ואתכם בקטע הזה, ומזמינה אתכן אם משהו בזה מתחבר לכן, לחפש ולמצוא את הדרך להיות בקשר עם המתוקים האלה להזמין אותם, לאהוב אותם, לדבר איתם, בכל דרך וצורה שמתחברות לכן.

וגם- אנחנו לא באפריקה, ולא חיות בשבט ורובינו גם לא בקהילה פיסית, אבל כן יש כאן בעיני הזמנה עמוקה לשאול את עצמנו-

מי השבט שלי? את מי אני משתפת? בשיר של הילד/ה שלי, בזה שהם עלו לי בתודעה, בדרך שאני עוברת עכשיו. וכמה זה יכול להיות מחזק ותומך להחזיק את ההזמנה הזו יחד.

מזמינה אתכן מאוד לשתף גם אותי, כאן בתגובות או בפרטי- בחלום שלכן, בחזון שלכן, בהזמנה שלכן ובידיעה שלכן לגבי המתוקים האלה שבדרך אליכן עכשיו.

התהליך של כניסה להריון כיחידנית (אבל גם בכלל, וביתר שאת דרך טיפולי פוריות), הוא גם רפואי, וכלכלי, ובירוקרטי, אבל ממש לא רק

ואני מזמינה מעומק ליבי את מי שהדברים מדברים אליה, למצוא את האופן בו היא יכולה להחזיק גם גם.

אשמח ממש לשמוע איפה זה פוגש אתכן.

לעוד פרטים על המפגשים החודשיים שאני מקיימת לנשים בדרך לאימהות- לא ליחידניות בלבד, על הליווי האישי איתי ועל אפשרויות נוספות לליווי ותמיכה- מוזמנות מאוד להכנס ללשונית "איך אני יכולה לעזור" באתר ולבחור את האפשרות שמתאימה לכן עכשיו. באהבה רבה, ענת בתמונה- גאיה- הבת שלי- מתחילה את מסעה הגשמי בעולם.


13 views0 comments

Comments


bottom of page